+370 689 37799 [email protected]

Interneto svetainių pritaikymas mobiliesiems įrenginiams

Interneto svetainių pritaikymas mobiliesiems įrenginiams

Statistika rodo, kad naršymas naudojant mobiliuosius įrenginius ( mobiliuosius telefonus, kompiuterines planšetes nuolat auga)

Pavyzdžiui Lietuvoje 2014m buvo 44% vartotojų, kurie naršė interneto svetainėse, O 17% vartotojų ieškojo informacijos internete naudodamiesi kompiuterinėmis planšetėmis (http://www.statista.com/statistics/347067/connected-device-usage-lithuania)

Egzistuoja įvairūs techniniai sprendimai norint pritaikyti interneto svetainę ar el parduotuvę mobiliesiems įrenginiams. Populiariausi dizainai yra adaptyvus ir reaktyvus( responsive). Pagrindiniai jų skirtumai šie: kuriant adaptyvų dizainą sukuriamos 3 versijos, mobilioji versija, versija skirta kompiuterinei planšetei ir stalinio kompiuterio versija. Adaptyvus dizainas prisitaiko pagal įrenginio tipą, priklausomai nuo mobilaus įrenginio matomas skirtingas dizainas.

Responsive (reaktyvus dizainas) prisitaiko pagal mobilaus įrenginio ekrano dydį, nesvarbu kokio dydžio būtų mobilaus įrenginio ekranas, responsive dizainas atitinkamai prisitaiko.

Jeigu kilo klausimų dėl interneto svetainės dizaino pritaikymo mobliesiems įrenginiams, mielai padėsime.

Mob: +370 689 37799

E-mail: [email protected]

Paskambinkite nemokamai:

Adaptyvaus ir reaktyvaus(responsive) dizaino skirtumai

Adaptyvus dizainas, tai interneto puslapio dizainai pritaikyti kiekvienam mobiliam įrenginiui atskirai. Pavyzdžiui interneto svetainei sukuriamas adaptyvus dizainas stalo kompiuteriui, kompiuterinei planšetei ir mobiliajam telefonui. Taigi sukuriami trys atskiri dizaino variantai skirtingoms platformoms.

Pavyzdžiui, jei tereikia sukurti interneto svetainės pagrindinę versija, kompiuterinės planšetės versiją ir mobiliąją versiją, mums reikalingi trys interneto svetainės dizaino variantai.

Reaktyvus (responsive) dizainas, tai dizainas, kuris prisitaiko prie daugumos mobiliųjų įrenginių, prisitaiko prie bet kokio ekrano pločio, nepriklauso nuo įrenginio rūšies. Atsižvelgiant, kad nuolat išleidžiami vis skirtingo pločio mobilieji įrenginiai ir dabar jau matoma tendenciją, kad ekrano dydžių įvairovė vis didės.

 

Kuris variantas geresnis adaptyvus ar responsive

tinklapiu pritaikymas mobiliesiems irenginiams4

Responsive dizainas – vienas interneto puslapio dizainas, kuris prisitaiko priklausomai nuo mobilaus įrenginio ekrano dydžio Adaptyvus dizainas – sukuriami atskiri dizainai, kurie yra skirtingi kiekvienam mobiliam įrenginiui

Adaptyvus dizainas, gali būti skirtingas kiekvienam skirtingam mobiliajam įrenginiui, interneto puslapis atpažįsta mobilųjį įrenginį, kiekvienam mobiliajam įrenginiui sukuriamas atskiras dizainas. Bet nėra aišku kaip atrodys tarpiniuose ekrano dydžiuose, gali pasitaikyti klaidų. Iš kitos pusės jo sukūrimas yra pigesnis lyginant su reaktyvaus (responsive dizaino) išlaidomis. Nes kuriant adaptyvų dizainą sukuriami trys skirtingi dizaino variantai ir testavimai atliekami tik pasirinktuose mobiliuosiuose įrenginiuose su fiksuotu ekrano dydžiu. Šis variantas tinkamas toms įmonėms, kurios gerai pažįsta savo vartotojus, žino kokius mobilius įrenginius jie naudoja naršydami po jūsų įmonės puslapį. Bet reikia atsižvelgti, kad keičiantis mobilių įrenginių ekrano dydžiui gali prisidėti papildomos išlaidos ateityje pritaikant jūsų interneto svetainę naujai atsiradusiems mobiliems įrenginiams.

Investuoti į responsive dizaino sukūrimą verta jei jūsų įmonės žmonės ieško internete, nėra susiformavusios vartotojų tikslinės grupės. Tai ypač aktualu interneto parduotuvėms, kurias žmonės randa per google. Juose informacijos ieško naudodami įvairaus dydžio mobilius įrenginius. Responsive dizainas prisitaiko pagal mobilaus įrenginio ekrano dydį, dėl to atsiradus naujoms mobilių įrenginių versijoms, nereikės dizaino keisti, jūsų interneto puslapis vienodai gerai atrodys per bet kurį mobilųjį įrenginį, dėl to bus mažesnės išlaidos ateityje. Kuriant responsive dizainą, pradinė investicija bus didesnė lyginant su adaptyviu dizainu, nes norint padidinti jūsų interneto parduotuvės pardavimus svarbu sukurti patogų vartotojų dizainą, jį ištestuoti visuose mobiliuose įrenginiuose, taip užtikrinant maksimalią naudą vartotojui.

 

Kurį sprendimą rinktis

Jei jūs nenorite daug investuoti, bet norite, kad interneto vartotojai ar galimi klientai galėtų patogiai naršyti jūsų puslapį mobiliuose telefonuose, kompiuterinėse planšetėse ir kituose mobiliuose įrenginiuose siūlome rinktis adaptyvų dizainą.

Jeigu jūs valdote el parduotuvę, kurioje parduodate  prekes ir jūsų elektroninės parduotuvės vartotojai jus randa per google paieškos sistemą. Jūsų el parduotuvėje ieško informacijos naudodamiesi įvairiais skirtingais mobiliaisiais įrenginiais su skirtingais ekrano dydžiais. Jūsų tikslas yra padidinti el parduotuvės pardavimus, dėl to kiekvienas nenumatytas ekrano dydžio įrenginys per kurį vartotojas nori nusipirkti jūsų produktą reikštų  kliento praradimą, patartume rinktis responsive dizainą.

Jeigu yra klausimų dėl interneto puslapio pritaikymo mobiliesiems telefonams ar kompiuterinėms planšetėms, mielai padėsime.

Mob: +370 689 37799

E-mail: [email protected]

Paskambinkite nemokamai:

error: